LVP. mag - Síla dámského obleku

LVP. mag - Síla dámského obleku

Poprvé jej v nějaké podobě ženy oblékly v 19. století - namísto módní kreativity šlo o první projevy emancipace a boje za práva žen. Takzvané “bloomers”, volné kalhoty připomínající ty, jež nosily muži, oblékla Elizabeth Cady Stanton a další feministky té doby. Teprve ve 20. století se staly pánské obleky módním projevem - ať už šlo o dvacátá léta a styl “flapper girls”, o něco pozdější zlaté časy Marlene Dietrich a Katherine Hepburn, konec sedmdesátek a inspiraci Deane Keaton v kultovní Allenově Annie Hall anebo osmdesátá léta s příběhy o úspěchu a érou “power dressing.”

Za současný úspěch pánských obleků, jež si v nenucené a přitom sofistikované verzi nacházejí zase ve větší míře cestu do dámských šatníků, vděčíme bezpochyby ohromující popularitě značek jako The Row, Khaite a Phoebe Philo, jejichž minimalistická, vytříbená a uvolněná estetika inspiruje i ty, pro které jsou kousky těchto brandů jen málo dostupné.

Zatímco za oversize proužkovaný oblek Phoebe Philo, jejíž eponymní brand dosáhl kultovního statutu dávno před letošním očekávaným vstupem na trh, zaplatí zájemce 3500 eur (!), my milujeme vintage verze klasických pánských obleků českých i dalších evropských značek, jejichž selekci u nás pravidelně doplňujeme. Jejich cena se pohybuje okolo dvou tisíc korun.

A jak je nosit? Ty, které pořídíte v našem obchodě, jsou vybrány v původně malých pánských velikostech, jež sednou většině dámských postav. U kalhot není o něco větší číslo vůbec na škodu. S páskem dokážete divy a jím lehce přepásané oversize kalhoty působí ještě víc cool, než ty perfektně sedící. Skvělý je styling s jednoduchým bílým tričkem (doporučujeme opět zalovit v pánském oddělení) a teniskami, uniformního vzhledu dosáhnete v kombinaci s rozepnutou klasickou košilí s delšími rukávy, jako totální záchrana každé slavnostnější příležitosti bude vždy oblek na holé tělo s vysokými podpatky a statement šperky.

S výběrem toho pravého obleku vám u nás neskutečně rádi pomůžeme. Přijít vybrat si můžete každý den!

Zpět na blog