LVP. Style Icons - Carolyn Bessette Kennedy

LVP. Style Icons - Carolyn Bessette Kennedy

25 let po své tragické smrti je jednou z nejvíce relevantních ikon, k jejichž fotografiím s uznáním vzhlížejí redaktoři nejprestižnějších médií, stejně jako stovky fanouškovských profilů na sociálních sítích. Publicistka u Calvina Kleina vdaná za “nejpřitažlivějšího muže planety” , s nímž ztělesňovali další zlatou generaci mytické rodiny a spojení módy, popkultury, médií a politiky, které definovalo New York devadesátých let, byla především silnou ženskou osobností, jež vždy hledala svou vlastní cestu.

Její příběh bývá přirovnáván k “americké odpovědi princezně Dianě”. Narodila se jako nejmladší ze tří dcer do newyorské rodiny inženýra a úřednice, která se rozpadla ještě během jejího dětství. Studovala na bostonské univerzitě a cestu k životu v prostředí společenské smetánky započala jako prodejní asistentka u Calvin Klein, kde “krásná ale sebepodceňující” dívka zaujala tehdejší prezidentku pro dámskou linii, jež ji nabídla pozici v oddělení prodeje celebritám.

Vztah a následný sňatek s Johnem Kennedym, synem amerického prezidenta, ji samotnou posunul do role obletované star, jejíž každý krok sledovali paparazzi. Už ve třiceti byla respektovanou módní ikonou, zatímco sama dál zastávala civilní pozici - tentokrát už PR manažerky - u značky, které stále výrazněji pomáhala v jejím směřování.

Co přesně je to kouzlo jejího stylu, jímž po dekádách nepřestává fascinovat? Možná ten neskutečný talent vynést velmi nadčasové kousky tak, aby stále vypadaly jako něco nového, svěžího. Její dobrá kamarádka vzpomíná, jak třeba rozepla slip šaty tak, aby splývaly po zemi, a doplnila je klasickým bavlněným tričkem. Jak jeden z klíčových kousků svého šatníku, klasickou bílou košili, nosila vždy lehce oversize, vždy s lehce vyhrnutými rukávy a zapnutou jen na jeden dva knoflíčky, aby rafinovaně odhalila štíhlý hrudník. Ano, záměrně se držela neutrální palety barev, ale tak, že dala vyniknout materiálům a rozličným texturám, včetně manšestru, semiše a kůže. Přesto byla spatřena třeba v úchvatném červeném kabátu s výrazným printem (jak jinak, než z Prada kolekce) nebo ve velmi dívčích krátkých květovaných šatech v kombinaci s Manolo Blahnik střevíčky. Nezaobírala se zbytečnými limity.

Věděli jste ale, že byla taky vintage freakem? Jako pravidelná zákaznice navštěvovala třeba kultovní obchod What Goes Around Comes Around v SoHo, kde hledala hlavně svoje oblíbené Levi’s 517 nebo tak akorát obnošená bílá trička, která by nosila pod saténové šaty. A stejně jako my, udělala by cokoli, aby našla přesně ten vysněný kousek, jaký hledala.

Back to blog